Ağız ve Diş Sağlığının önemini vurgulamak üzere kurumumuzda bilgilendirme standı açılmıştır.
24 Kasım 2023

Ağız ve dış sağlığının önemi sindirim sisteminin başlangıcı olan ağız olduğundan dolayı fazlası ile önemlidir. Besinlerin parçalanması ile mideye gönderilmesi işlemini dişler yaptığından dişlerin eksik, sağlıksız, hastalıklı ya da çürük olması sindirim durumunu sekteye uğratmaktadır.

Dişlerin günde iki defa fırçalanması, fırçalanmadığı zamanlarda ise ağız bol su ile çalkalanmalıdır. Su ile gargara yapmak yemek artıklarının dişleri arasında birikerek kötü koku ve dişler üzerinde plak oluşmasını önüne geçilir.Ağız ve diş sağlığı konularında fazlası ile dikkatli davranarak ağız ile diş sağlığının önemini her defasında vurgular. Ağızlarında ve dişlerinde sorun olan kişiler hayatları boyunca sürekli bir adım geride duracaktır. Kişilerin kendilerine olan öz güvenlerinin en büyük nedeni estetik bir gülüşe sahip olmalarıdır.
6 ayda bir diş hekimlerine muayene olmak oldukça yararlı olacaktır. Ülkemizde maalesef bu duruma önem verilmediği görülmektedir. Uygulanmayan yöntemler ağız içi iltihaplanma ve çürük gibi sorunlara yol açacaktır.

DİŞ FIRÇASI VE DİŞ MACUNU SEÇİMİNE DİKKAT ETMELİSİNİZ!

Dişlerinizin sağlığına dikkat ederken atlamamanız gereken bir diğer nokta diş fırçanızın diş yapınıza uymasıdır. Orta sertlikte olması uygun olacaktır. Uzun süreli diş fırça kullanımından kaçınmalısınız. 3 ayda bir değiştirmek sağlıklı olacaktır. 3 aydan daha kısa sürede dış fırçaları hasar görüyorsa diş fırçalama tekniğinde hata düzeyi olabilir. Diş macununu fırçaya küçük nohut büyüklüğünde uygulamak yeterli olacaktır.

    AĞIZ BAKIMINIZA ÖZEN GÖSTERİN!
    DİŞLERİNİZE ZARAR VEREBİLECEK ADIMLARDAN KAÇININ!
    ŞEKER ZARAR VERMEZ DEMEYİN!
    BESLENMENİZE DİKKAT EDİN!
    DİŞ HEKİMİ KONTROLLERİNİ UNUTMAYIN! 

ADSHANA.jpg